Christophe Terlinden

2006

Installatie
Materials:

Collection: M HKA, Antwerp / Flemish Community (Inv. no. BK7627_M395).

De sterk relativerende, maatschappijkritische en ironisch-humoristische houding van Christophe Terlinden tegenover het establishment en de wereld van de hedendaagse kunst spreekt uit Gum-kunst. Je kan voor 10 eurocent een kauwgom 'draaien' en met de iets grotere investering van 50 eurocent 'draai' je een kunstwerk uit de automaat. Een niet-aandachtige toeschouwer merkt de kleine ingreep aan de kauwgomautomaat zelfs niet op. De ingreep is minimaal maar opent mogelijkheden tot reflectie. Zelf omschrijft hij zijn werkproces als volgt: “Je kan het als het scannen van verschillende ideeën beschouwen, een richtlijn, een manier van werken. Ik probeer ervoor te zorgen dat niets definitief is zodat ik alles nog kan veranderen daags voor een expositie.”

Over M HKA / Missie

Het M HKA is een museum voor hedendaagse beeldende kunst, film en beeldcultuur. Het is een open ontmoetingsplaats van en voor de kunst, de kunstenaar en het publiek. Het M HKA ambieert een voortrekkersrol in Vlaanderen en een internationaal profiel voortbouwend op de Antwerpse avant-gardetraditie. Het M HKA overbrugt de verhouding tussen artistieke en brede samenlevingsvragen, tussen het internationale en het regionale, kunstenaars en publiek, traditie en vernieuwing, reflectie en presentatie. Centraal daarbij staat de collectie met verwerving, beheer en onderzoek.

Over M HKA Ensembles

Met M HKA Ensembles zetten we onze eerste voor het publiek zichtbare stappen in het digitale landschap. Ons doel is met behulp van nieuwe media de kunstwerken nog beter te kaderen dan we tot nu toe hebben kunnen doen.

De toepassing is volledig in het museum ontwikkeld en is toegankelijk via een breed gamma aan toestellen: smartphones, tablets en desktopcomputers.

Deze publieksversie is geen eiland op zichzelf, maar kadert binnen een groter digitaal geheel. De inhoud komt rechtstreeks uit de ensemblebank, een intern breed gedragen werkinstrument dat toelaat diverse betekenislagen te creëren rond de kunstwerken. Productie, curatoren, bemiddeling (maar ook externen): iedereen draagt bij. Op die manier kan de kennis van binnen het museum met een klik doorstromen tot in de zalen. Het M HKA is van plan deze oefening in transparantie de komende jaren met enthousiasme voort te zetten en nog meer uit te breiden.